Bunnings Warehouse

Wood & Timber Preparation

Showing 36 of 102 results

Intergrain 1L UltraPrep Tannin And Oil Remover - 1L
Intergrain

Intergrain 1L UltraPrep Tannin And Oil Remover - 1L

More options

1.9(9)

$27.50

$27.50 per litre
Feast Watson 250ml Sanding Sealer
Feast Watson

Feast Watson 250ml Sanding Sealer

2.6(25)

$20.40

$81.60 per litre
Intergrain 4L UltraPrep Primer & Sealer
Intergrain

Intergrain 4L UltraPrep Primer & Sealer

(0)

$90.90

$22.73 per litre
In-store only
Earl's 600g Pine MulTfill
Earl's

Earl's 600g Pine MulTfill

(0)

$17.75

Bondall Monocel 4L All Purpose Timber Sealer
Bondall

Bondall Monocel 4L All Purpose Timber Sealer

4(1)

$85.97

$21.49 per litre
Timbermate 8kg Pine Wood Filler
Timbermate

Timbermate 8kg Pine Wood Filler

4.5(2)

Special Order

$89.95

Feast Watson 1L Proofseal
Feast Watson

Feast Watson 1L Proofseal

4.7(3)

$48.10

$48.10 per litre
Feast Watson 1L Sanding Sealer
Feast Watson

Feast Watson 1L Sanding Sealer

4.6(5)

$55.30

$55.30 per litre
Cabot's 1L Composite Cleaner - 1L
Cabot's

Cabot's 1L Composite Cleaner - 1L

More options

1(1)

$15

Timbermate 8kg Hardwood Wood Filler
Timbermate

Timbermate 8kg Hardwood Wood Filler

(0)

Special Order

$89.95

Cabot's 2L Composite Revive
Cabot's

Cabot's 2L Composite Revive

5(1)

$49.90

Sikkens 1L Cetol BL Tannin And Oil Remover - 1L
Sikkens Woodcare Products

Sikkens 1L Cetol BL Tannin And Oil Remover - 1L

More options

2.3(3)

$28.49

$28.49 per litre
Feast Watson 4L Woodprep
Feast Watson

Feast Watson 4L Woodprep

(0)

$69.50

$17.38 per litre
Waxstix Maple Timbermate Touch Up Crayon
Waxstix

Waxstix Maple Timbermate Touch Up Crayon

3.5(2)

Special Order

$7.10

Logo - Workshop - Bunnings Branded - Transparent
Bunnings Workshop is an online community for D.I.Y. and gardening discussion. Get your questions answered at workshop.bunnings.com.au

Get inspired by projects from the Bunnings Workshop community