Bunnings Warehouse

Soil & Potting Mix

Showing 36 of 62 results

As seen on The Block

Garden Basics 25L Garden Soil Mix
Garden Basics

Garden Basics 25L Garden Soil Mix

3.9(558)

$5.97

$0.24 per litre

As seen on The Block

Scotts Osmocote 25L Premium Potting Mix
Scotts Osmocote

Scotts Osmocote 25L Premium Potting Mix

4.1(507)

$10.35

As seen on The Block

Scotts Osmocote 50L Premium Potting Mix
Scotts Osmocote

Scotts Osmocote 50L Premium Potting Mix

4.1(817)

$18.45

Garden Basics 25L All Purpose Potting Mix
Garden Basics

Garden Basics 25L All Purpose Potting Mix

3.5(384)

$4.30

$0.17 per litre

As seen on The Block

Richgro 25L Black Marvel Premium Potting Mix
Richgro Garden Products

Richgro 25L Black Marvel Premium Potting Mix

4(74)

$12.15

$0.49 per litre

As seen on The Block

Scotts Osmocote 50L The Best Potting Mix
Scotts Osmocote

Scotts Osmocote 50L The Best Potting Mix

3(2)

$21.96

$0.44 per litre
Garden Basics 25L Premium Potting Mix
Garden Basics

Garden Basics 25L Premium Potting Mix

3.8(377)

$5.97

$0.24 per litre
Garden Basics 25L Organic Compost
Garden Basics

Garden Basics 25L Organic Compost

3.6(173)

$5.97

$0.24 per litre
Brunnings 50L Premium Garden Soil Planting Mix
Brunnings

Brunnings 50L Premium Garden Soil Planting Mix

2.5(73)

$13.49

$0.27 per litre
Garden Basics 25L Tomato And Vegetable Growing Mix
Garden Basics

Garden Basics 25L Tomato And Vegetable Growing Mix

3.6(113)

$5.97

$0.24 per litre
Brunnings 15L Coir Peat Brick
Brunnings

Brunnings 15L Coir Peat Brick

4.8(27)

$6.27

$0.42 per litre
Scotts Osmocote 25L Native Premium Potting Mix
Scotts Osmocote

Scotts Osmocote 25L Native Premium Potting Mix

4.5(84)

$14.45

$0.58 per litre
Seasol 25L Advanced Potting Mix
Seasol

Seasol 25L Advanced Potting Mix

3.9(72)

$8.92

$0.36 per litre
Brunnings Sphagnum Moss Block
Brunnings

Brunnings Sphagnum Moss Block

4.5(81)

$15.14

$10.09 per 100g
Yates 2.5L Specialty Potting Mix Cutting and Seeds
Yates

Yates 2.5L Specialty Potting Mix Cutting and Seeds

4.2(43)

$6.60

$2.64 per litre
Brunnings 5L Horticultural Charcoal
Brunnings

Brunnings 5L Horticultural Charcoal

4.3(43)

$11.38

$2.28 per litre
Scotts Osmocote 10L Orchid Premium Potting Mix
Scotts Osmocote

Scotts Osmocote 10L Orchid Premium Potting Mix

4.4(60)

$9.49

$0.95 per litre
Brunnings 5L Peat Moss
Brunnings

Brunnings 5L Peat Moss

4.6(69)

$10.40

$2.08 per litre
Seasol 10L Seed Raising & Cutting Potting Mix
Seasol

Seasol 10L Seed Raising & Cutting Potting Mix

3.1(116)

$7.91

$0.79 per litre
Brunnings 2.5L Hydro Clay Pebbles
Brunnings

Brunnings 2.5L Hydro Clay Pebbles

3.9(13)

$10.46

$4.18 per litre
Scotts Osmocote 25L Orchid Premium Potting Mix
Scotts Osmocote

Scotts Osmocote 25L Orchid Premium Potting Mix

4.4(211)

$14.45

$0.58 per litre
Brunnings 65L Coir Potting Mix
Brunnings

Brunnings 65L Coir Potting Mix

4.2(15)

$20.92

$0.32 per litre
Logo - Workshop - Bunnings Branded - Transparent
Bunnings Workshop is an online community for D.I.Y. and gardening discussion. Get your questions answered at workshop.bunnings.com.au

Get inspired by projects from the Bunnings Workshop community