Bunnings Warehouse

Metal Paint

Showing 36 of 105 results

Dy-Mark MetalPro 300g Black Quick Dry Hammered
Dy-Mark

Dy-Mark MetalPro 300g Black Quick Dry Hammered

4 colours

3.9(10)

$16.45

Dulux 4L Metalshield Epoxy Enamel Flat White
Dulux

Dulux 4L Metalshield Epoxy Enamel Flat White

10 colours

5(1)

$132

$33 per litre
Dulux 1L Metalshield Hammered Finish Paint Charcoal
Dulux

Dulux 1L Metalshield Hammered Finish Paint Charcoal

3 colours

4(12)

$58.90

$58.90 per litre
Dulux 500ML Metalshield Epoxy Enamel Gloss Paint Vivid White
Dulux

Dulux 500ML Metalshield Epoxy Enamel Gloss Paint Vivid White

More options

3.3(14)

$34.50

$69 per litre
White Knight Rust Guard 1L Grey Quick Dry SLS Etch Primer Paint
White Knight

White Knight Rust Guard 1L Grey Quick Dry SLS Etch Primer Paint

More options

2.9(9)

$51.50

$51.50 per litre
Dy-Mark 1L MetalPro Silver Zinc Metal Paint
Dy-Mark

Dy-Mark 1L MetalPro Silver Zinc Metal Paint

More options

2.8(9)

$44.58

$44.58 per litre
Dulux 4L Metalshield Epoxy Enamel Gloss Paint Deep - 4L
Dulux

Dulux 4L Metalshield Epoxy Enamel Gloss Paint Deep - 4L

More options

(0)

$132

$33 per litre
Dy-Mark 1L Grey MetalPro Etch Primer - 1L
Dy-Mark

Dy-Mark 1L Grey MetalPro Etch Primer - 1L

More options

4.6(5)

$48.68

$48.68 per litre
Dy-Mark 4L Hammered Charcoal MetalPro Quick Dry - 4L Charcoal
Dy-Mark

Dy-Mark 4L Hammered Charcoal MetalPro Quick Dry - 4L Charcoal

2 colours

3.3(7)

$125

$31.25 per litre
White Knight Rust Guard 4L Grey Quick Dry True Bite Primer Paint
White Knight

White Knight Rust Guard 4L Grey Quick Dry True Bite Primer Paint

More options

2.2(9)

$123.90

$30.98 per litre
White Knight Rust Guard 250ml White Gloss Epoxy Enamel Paint
White Knight

White Knight Rust Guard 250ml White Gloss Epoxy Enamel Paint

More options

3.2(17)

$30.90

$123.60 per litre
Dy-Mark 250ml Black Gloss MetalPro Quick Dry
Dy-Mark

Dy-Mark 250ml Black Gloss MetalPro Quick Dry

2 colours

5(1)

$23.24

$92.96 per litre
Dulux 500ML Metalshield Epoxy Enamel Flat Paint Black - .5L
Dulux

Dulux 500ML Metalshield Epoxy Enamel Flat Paint Black - .5L

More options

4(5)

$34.50

$69 per litre
White Knight Rust Guard 4L Red Oxide Metal Primer Paint
White Knight

White Knight Rust Guard 4L Red Oxide Metal Primer Paint

More options

4.8(4)

$116.50

$29.13 per litre
White Knight Rust Guard 1L Black Satin Quick Dry Advanced Enamel Paint
White Knight

White Knight Rust Guard 1L Black Satin Quick Dry Advanced Enamel Paint

More options

4.2(13)

$59.90

$59.90 per litre
Dulux 1L Metalshield Epoxy Enamel Gloss Paint Brunswick Green
Dulux

Dulux 1L Metalshield Epoxy Enamel Gloss Paint Brunswick Green

More options

5(4)

$52.90

$52.90 per litre
White Knight Rust Guard Gloss Gunmetal Hammered Finished Paint - 4L
White Knight

White Knight Rust Guard Gloss Gunmetal Hammered Finished Paint - 4L

More options

3.7(3)

$158.90

$39.73 per litre
In-store only
Dulux 1L Metalshield Epoxy Enamel Gloss Paint True Red
Dulux

Dulux 1L Metalshield Epoxy Enamel Gloss Paint True Red

More options

3.3(14)

$52.90

$52.90 per litre
Dulux 1L Metalshield Epoxy Enamel Gloss Paint Blue Base
Dulux

Dulux 1L Metalshield Epoxy Enamel Gloss Paint Blue Base

More options

4(1)

$52.90

$52.90 per litre
Dulux 4L Metalshield Premium Industrial Aluminium Topcoat Paint
Dulux

Dulux 4L Metalshield Premium Industrial Aluminium Topcoat Paint

(0)

Special Order

$165.90

$41.48 per litre
In-store only
Dulux 4L Ultra Deep Base Satin Metalshield Rust Defence
Dulux

Dulux 4L Ultra Deep Base Satin Metalshield Rust Defence

More options

(0)

$172

$43 per litre
Dy-Mark 250ml Black Matt MetalPro Quick Dry
Dy-Mark

Dy-Mark 250ml Black Matt MetalPro Quick Dry

More options

(0)

$23.24

$92.96 per litre
White Knight Rust Guard 1L Marine Blue Gloss Epoxy Enamel Paint
White Knight

White Knight Rust Guard 1L Marine Blue Gloss Epoxy Enamel Paint

More options

3(2)

$59.90

$59.90 per litre
White Knight Rust Guard 1L Aluminium Gloss Epoxy Enamel Paint
White Knight

White Knight Rust Guard 1L Aluminium Gloss Epoxy Enamel Paint

More options

4(4)

$59.90

$59.90 per litre
Logo - Workshop - Bunnings Branded - Transparent
Bunnings Workshop is an online community for D.I.Y. and gardening discussion. Get your questions answered at workshop.bunnings.com.au

Get inspired by projects from the Bunnings Workshop community