Bunnings Warehouse
Potting mix bags laid out on a lawn.

Garden Basics

Showing 36 of 111 results

As seen on The Block

Garden Basics 25L Garden Soil Mix
Garden Basics

Garden Basics 25L Garden Soil Mix

3.9(558)

$5.97

$0.24 per litre

As seen on The Block

Garden Basics 1- 3/4" Tap Adaptor
Garden Basics

Garden Basics 1- 3/4" Tap Adaptor

(0)

$2.96

Garden Basics 50L Pine Bark Mulch
Garden Basics

Garden Basics 50L Pine Bark Mulch

3.9(90)

$9.45

$0.19 per litre
Garden Basics 25L All Purpose Potting Mix
Garden Basics

Garden Basics 25L All Purpose Potting Mix

3.5(384)

$4.30

$0.17 per litre
Garden Basics 25L Organic Compost
Garden Basics

Garden Basics 25L Organic Compost

3.6(173)

$5.97

$0.24 per litre
Garden Basics 5L Pressure Sprayer
Garden Basics

Garden Basics 5L Pressure Sprayer

3.5(27)

$13.50

$2.70 per litre
Garden Basics 25L Premium Potting Mix
Garden Basics

Garden Basics 25L Premium Potting Mix

3.8(378)

$5.97

$0.24 per litre
Garden Basics 25L Tomato And Vegetable Growing Mix
Garden Basics

Garden Basics 25L Tomato And Vegetable Growing Mix

3.6(113)

$5.97

$0.24 per litre
Garden Basics 500g Snail and Slug Pellets
Garden Basics

Garden Basics 500g Snail and Slug Pellets

3.8(8)

$3.25

$0.65 per 100g
Garden Basics 1kg Tough And Hardy Lawn Seed
Garden Basics

Garden Basics 1kg Tough And Hardy Lawn Seed

3.8(156)

$10.15

$1.02 per 100g
Garden Basics 500g Water Storage Crystals
Garden Basics

Garden Basics 500g Water Storage Crystals

5(4)

$10.96

$0.02 per 100g
Garden Basics 1L Weed Kill Concentrate
Garden Basics

Garden Basics 1L Weed Kill Concentrate

3.5(175)

$10.49

$1.05 per 100ml
Garden Basics 2L Seaweed Liquid Concentrate
Garden Basics

Garden Basics 2L Seaweed Liquid Concentrate

4.4(64)

$9.99

$5 per litre
Garden Basics 1.2L Ready To Use Weed Kill
Garden Basics

Garden Basics 1.2L Ready To Use Weed Kill

3.5(54)

$5.99

$4.99 per litre
Garden Basics 25L Water Saving Mulch
Garden Basics

Garden Basics 25L Water Saving Mulch

3.8(78)

$5.97

$0.24 per litre