Bunnings Warehouse

Descalers & Degreasers

Showing 19 of 19 results

Hillmark 375g Scalex Appliance Descaler
Hillmark

Hillmark 375g Scalex Appliance Descaler

4.8(108)

$13.98

$3.73 per 100g
CLR 750ml Ready To Use Calcium Lime Rust Remover
CLR

CLR 750ml Ready To Use Calcium Lime Rust Remover

4.3(12)

$13.95

$1.86 per 100ml
Mechanix 5L Concentrated Degreaser
Mechanix

Mechanix 5L Concentrated Degreaser

3(28)

$18.99

$0.38 per 100ml
CLR 1L Calcium Lime Rust Remover
CLR

CLR 1L Calcium Lime Rust Remover

3.8(60)

$17.49

$1.75 per 100ml
Krud Kutter 946ml Original Degreaser & Stain Remover
Krud Kutter

Krud Kutter 946ml Original Degreaser & Stain Remover

4.2(18)

$15.95

$1.69 per 100ml
Simple Green 4L Pro-Grade Heavy Duty Cleaner and Degreaser Concentrate
Simple Green

Simple Green 4L Pro-Grade Heavy Duty Cleaner and Degreaser Concentrate

4.4(14)

Special Order

$43.49

$1.09 per 100ml
Glitz 500ml Degreaser
Glitz

Glitz 500ml Degreaser

4.1(13)

$5.99

$1.20 per 100ml
CLR 750ml Grease & Oil Remover
CLR

CLR 750ml Grease & Oil Remover

3.1(20)

$19.89

$2.65 per 100ml
Glitz 2L Calcium Scale And Rust Remover
Glitz

Glitz 2L Calcium Scale And Rust Remover

4.1(13)

$19.29

$0.96 per 100ml
Mechanix 750ml Degreaser
Mechanix

Mechanix 750ml Degreaser

2.2(6)

$5.98

Mechanix 2L Click and Spray Degreaser
Mechanix

Mechanix 2L Click and Spray Degreaser

3(5)

$11.75

$0.59 per 100ml
DIGGERS 4L Water Based Degreaser
DIGGERS

DIGGERS 4L Water Based Degreaser

More options

2.1(10)

$27.99

$0.70 per 100ml
Glitz 750ml Calcium Scale And Rust
Glitz

Glitz 750ml Calcium Scale And Rust

4(6)

$12.99

$1.73 per 100ml
CLR 20L Calcium Lime Rust Remover
CLR

CLR 20L Calcium Lime Rust Remover

(0)

Special Order

$315

$1.58 per 100ml
In-store only
Logo - Workshop - Bunnings Branded - Transparent
Bunnings Workshop is an online community for D.I.Y. and gardening discussion. Get your questions answered at workshop.bunnings.com.au

Get inspired by projects from the Bunnings Workshop community