Bunnings Warehouse

Pool Chemicals

Showing 36 of 50 results

Hy-Clor 2kg Soft Pack Stabiliser
Hy-Clor

Hy-Clor 2kg Soft Pack Stabiliser

4.1(16)

$30.22

Hy-Clor 2L Green Blaster High Strength Algaecide
Hy-Clor

Hy-Clor 2L Green Blaster High Strength Algaecide

4.1(16)

$35.02

$17.51 per litre
Hy-Clor 1L Water Clarifier - 1L
Hy-Clor

Hy-Clor 1L Water Clarifier - 1L

More options

4.7(29)

$17.57

Hy-Clor 4kg Calcium Increaser
Hy-Clor

Hy-Clor 4kg Calcium Increaser

4.5(12)

$33.85

Hy-Clor 1L Super Floc
Hy-Clor

Hy-Clor 1L Super Floc

3(6)

$41.32

Hy-Clor 1L Algaecide
Hy-Clor

Hy-Clor 1L Algaecide

More options

3.9(60)

$12.94

$12.94 per litre
Hy-Clor 1L Longlife Pool Algaecide
Hy-Clor

Hy-Clor 1L Longlife Pool Algaecide

More options

4.5(13)

$24.93

Hy-Clor Clarifier Pool Tablet
Hy-Clor

Hy-Clor Clarifier Pool Tablet

4.2(6)

$5.67

Hy-Clor 1kg Metal Stain Remover
Hy-Clor

Hy-Clor 1kg Metal Stain Remover

3.4(5)

$30.98

Hy-Clor 2kg Flocculent Soft Pack
Hy-Clor

Hy-Clor 2kg Flocculent Soft Pack

3.9(23)

$28.45

Hy-Clor 1L Super Algaecide
Hy-Clor

Hy-Clor 1L Super Algaecide

4.3(23)

$41.61

Hy-Clor 1L Pool Blackout
Hy-Clor

Hy-Clor 1L Pool Blackout

4.2(5)

$36.40

Baracuda 2kg UV Shield
Baracuda

Baracuda 2kg UV Shield

More options

(0)

$24

Baracuda 5L Algaecide
Baracuda

Baracuda 5L Algaecide

More options

(0)

$42

$8.40 per litre
Hy-Clor 1L Liquid Floc
Hy-Clor

Hy-Clor 1L Liquid Floc

2.3(3)

$19.62

Baracuda 4kg Buffer
Baracuda

Baracuda 4kg Buffer

More options

(0)

$32

Algaefree 1.5kg Pool Blocks
Algaefree

Algaefree 1.5kg Pool Blocks

4.9(14)

$72.31

Baracuda 2kg Floc Granules
Baracuda

Baracuda 2kg Floc Granules

5(2)

$23.59

Hy-Clor 1L CloudOut Clarifier
Hy-Clor

Hy-Clor 1L CloudOut Clarifier

5(3)

$49.11

Baracuda 5lt Mineral Max Liquid
Baracuda

Baracuda 5lt Mineral Max Liquid

3(2)

$63.86

$12.77 per litre
Baracuda 3kg Dry Acid
Baracuda

Baracuda 3kg Dry Acid

(0)

$25.55

Baracuda 1L Liquid Clarifier
Baracuda

Baracuda 1L Liquid Clarifier

5(1)

$15.45